סגור
rss צור קשר ניוזלטר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית
  גלרית עיתונים
funder פאנדר
סוג קרן תאגיד שולט
   
 

JOBBIT מקבוצת קופל גרופ מציעה פתרון בטיפול ושיוך כספים פנסיוניים לקופות העובדים

16/05/2017     קרן מרדכי  
הרפורמה החדשה שיצאה לדרך בתחילת 2016 בתחום הביטוחים הפנסיוניים, טומנת בחובה השלכות מעשיות וכלכליות מרחיקות לכת על המעסיקים והעובדים כאחד. בצד יתרונותיה, חשפה הרפורמה בעיה וקושי ממשי במעקב אחר הכספים. למעשה, כל המעסיקים במשק מחויבים להעביר כספים לחברות הביטוח ולקופות השונות ואלו לא מצליחות לשייך חלקים גדולים מהכסף כראוי, מה שיוצר מצב אבסורדי בו מיליארדי שקלים מסתובבים בחברות הביטוח ובקופות ולא רשומים לזכותו של העובד, ומהצד האחר, עובדים ומעסיקים מקבלים מכתבי התראה לפיהם כספי הפנסיה שלהם לא הופקדו בזמן (מה שעשוי לגרום למתח מול המעסיק ש"לא העביר" את הכסף בזמן ). 

משרד האוצר מפרסם באתר אגף שוק ההון באוצר , נתונים מדאיגים שמוכיחים שלצד חברות מסודרות הרי שישנן חברות מאוד בעיתיות בהן למעלה מ 20% מהכספים שמופרשים מידי חודש משכר העובדים ומכיסי המעסיקים בגין פיצויים , תגמולים ואובדן כושר עבודה, אינם משויכים לקופות . הנושא גורם לא פעם לבעיות משמעותיות למעסיקים שמואשמים לשווא בטענה שלא העבירו את הכסף עפ"י חוק.

קבוצת קופל גרופ השיקה פתרון הנותן מענה לצרכי המעסיקים: החברה דואגת לשייך את הכספים על שם העובדים ולוודא כי כל הכספים שהועברו יירשמו כחוק על שם העובד .

לדברי מיקי קופל  מנכ"ל  "קופל גרופ": "בעקבות החלת חוק פנסיה חובה, מוזרם בכל שנה למערכת הפנסיונית סכום המוערך בכ –30 מיליארד שקלים (כ–2.5 מיליארד ש"ח בחודש). סכומים אלו אמורים להיות מנותבים לחשבונות העובדים החוסכים, ולהיות משויכים בצורה פרטנית לכל עובד ועובד .  שיטות הגביה רבות ומגוונות, ומשרד האוצר הנחה את המעסיקים במשק לעבור בהדרגה לתשלום באמצעות ממשק המעסיקים". קופל מוסיף: "למדנו מהשטח, ממאות המעסיקים שמשתמשים בשירותיה של JOBBIT , כי מעסיקים רבים מבזבזים זמן רב במרדף אחרי החברות והסוכנים בניסיון לשיוך הכספים וכי חיבור לגוף מתפעל מקצועי שעובד בשיתוף פעולה עם סוכן הביטוח, חשב השכר והמעסיק ,נותן מענה מצוין לעסקים קטנים , בינוניים וגדולים כאחד ומאפשר להם להיות שקטים שכספי התנאים הסוציאליים נרשמים על שם העובדים החוסכים בזמן, נמנעות תקלות מיסוי ומטופלים אי סדרים בכל קופה וקופה אישית של כל עובד ועובד בנושא מהותי זה הנוגע לכיס של כולם".


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.
לתקנון האתר